Hakkımda


Mekanıma Hoşgeldiniz

Yarım asırdan fazla bir ömür için belki okyanusta bir damla bile denilemez ama geriye dönüp baktığımda bana özel anıları barındıran, her fotoğrafa ya da eserime baktığımda beni o anlara götüren, hafızamın en değerli köşelerini burada sizlerle paylaşmak istedim.

Kimilerinize ilginç gelmeyebilir ama kimilerinizde hafif bir tebessüm yüzünüzde oluşturabilirsem şu fani dünya da küçük de olsa bir iz bırakmışımdır diyebilirim.

Şimdi biraz kendimi tanıtmama izin verin. Klasik sözlerle başlayayım. 1964 yılında Manisa’ nın Saruhanlı ilçesinde doğdum. Çocukluk yıllarım boyunca babamın görevi sebebiyle Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulundum, farklı ve çok özel insanlar tanımak şansına sahip oldum. Üniversiteyi bitirip göreve başlayınca bu kez kendim farklı bölgelere giderek değişik insanları tanımaya başladım. Bu dönemde de çok özel benim hafızamda önemli yeri olan insanları biriktirmeye başladım. Halen de bu birikime devam ediyorum. Sadece bir farkla kendi dünyamın içine her yüze gülen insanları sokmuyorum. Menfaat beklentilerinden uzak, bana ben olduğum için değer veren ve benim de bir birey olduğumu bana hatırlatan sevgi ve saygıyı ön planda tutan insanlara duvarlarımı kaldırıyorum. Her halde hayat tecrübesi böyle bir şey olsa gerek.

Çocukluğum aklıma geldikçe aslında çok güzel geçti diyebilirim. Bunu şimdiki çocuklara bakınca oyun alanlarının darlığı, yaşanılan çevrede bulunan insanların değerleri öğreten davranış biçimlerine baktığımda bugünlere kıyasla o günlerin daha güzel olduğunu düşünüyorum. Çünkü bugün gittikçe artan bencillik duygusu o günlerde elinde olanı paylaşma ahlakıyla bezeli örneklerle birlikte düşündüğümde bizim neslin daha şanslı olduğunu düşünüyorum. Belki benim gibi düşünmüyor olabilirsiniz ama düşüncem bu yönde.

Gençlik yıllarım ayaklarımın yere basmasını sağlayacak kendimi idame koşullarını oluşturma gayretleriyle geçti. Bu dönemde genelde herkesin yaşadığı bir koşuşturmacanın yaşanmasına tanık oldum. Mesleğime başlangıç, askerlik, evlilik, çocuk sahibi olmak gibi yaşanılanlar bu döneme aittir.

Sonraki dönemlerde ise yaşanılanlar sonucunda daha farklı bir bakış açısına sahip olduğumu düşünüyorum. Buna genel olarak olgunluk diyorlar. Yıllar boyunca süren koşuşturmacalar sonunda benliğimi keşfettiğim ve kendi içsel gücümü görebilmemi sağlayan eserler ortaya koydum. Önceki dönemlerde çeşitli kompleksler yüzünden eser üretmekte verimsizleşirken özgüvenimin yerine gelip düşüncelerimin oturmasıyla kendimi aşabileceğimi keşfettim. Bunları yazıyorum çünkü her insanın içinde bir enerjinin olduğunu düşünüyorum. Bunu harekete geçirebileceğinizi ve ruhunuzu tatmin edecek oluşumlar içinde olabileceğinizi öğrendim. Sadece bir kıvılcıma ihtiyacınız var. Herkesin farklı alanlarda ilgi ve yeteneği olduğuna göre bu iç enerjiyi ortaya çıkarabilirsiniz diyorum. Durup bir kere daha düşünenlere bir parça faydam olmuştur diyebilirim.

Halen Ali Riza Çevik Ortaokulunda Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görevime devam etmekteyim. Hayat bana ne gösterirse onu yaşamaya devam ediyorum. İyi, güzel, acı, tatlı bir çok anılarım oldu ama iyisiyle kötüsüyle hepsi bana ait bunu biliyorum ve hayata ve sevdiklerime sımsıkı bağlıyım. Siz de öyle yapın.

 

İletişim Kurmak İsterseniz?


Benimle iletişim kurmak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz


İletişim